/
/
بررسی انواع لباس‌ زیر زنانه و نکات مناسب برای خرید آن‌ها
برچسب ها

بررسی انواع لباس‌ زیر زنانه و نکات مناسب برای خرید آن‌ها

انواع لباس‌ زیر زنانه

لباس‌زیر به دلیل تماس مستقیمی که با پوست انسان دارد، بسیار حائز اهمیت است. زنان نسبت به مردان سیستم بدنی حساس‌تری دارند و برخی از بیماری‌ها در زنان عوارض بیشتری بر جای می‌گذارد. از این‌رو خرید بهترین لباس‌ زیر که جنس و کیفیت عالی داشته باشد بسیار مهم می‌باشد. در هنگام خرید انواع لباس‌ زیر زنانه نکاتی ازجمله جنس لباس‌زیر، سایز مناسب و کیفیت آن باید موردتوجه قرار گیرد. در ادامه این مقاله به معرفی انواع لباس‌زیر زنانه و نکاتی که در هنگام خرید و همچنین برای نگهداری از آن ضروری می‌باشد، خواهیم پرداخت.

انواع لباس‌ زیر زنانه

لباس‌زیر زنانه دارای انواع مختلفی است که هر یک از آن‌ها جنس، کیفیت، شکل ظاهری و سایزهای متفاوتی دارند. انواع لباس‌زیر زنانه به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند:

انواع سوتین

 

شناخت انواع لباس‌ زیر زنانه

 

سوتین‌ها انواع مختلفی دارند و با توجه به شکل ظاهری، جنس و کیفیت آن به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. از انواع سوتین‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

سوتین دکلته: این مدل سوتین که از انواع لباس‌زیر زنانه محسوب می‌شود، دارای بند بی‌رنگ است و مخصوص لباس‌های مجلسی می‌باشد.

سوتین اسفنجی: به سوتین‌هایی گفته می‌شود که در قسمت کاپ خود دارای اسفنج می‌باشد. این مدل از انواع لباس‌زیر زنانه مناسب افرادی می‌باشد که سینه‌های کوچکی دارند.

سوتین جک دار: سوتین‌های جک دار یا ابری دارای جک و گیره می‌باشند. زنانی که به دنبال سینه‌های خوش‌فرم هستند می‌توانند از این مدل سوتین‌ها استفاده نمایند.

سوتین فانتزی: سوتین‌های فانتزی یکی از انواع لباس‌زیرهای زنانه می‌باشند که از پارچه‌های تور در رنگ‌های متنوع دوخته می‌شوند.

سوتین فنردار: این سوتین‌ها در قسمت پایین پستان دارای فنر می‌باشند و موجب حالت دادن به پستان می‌شوند.

سوتین‌های تبدیل شونده: این مدل سوتین‌ها قابلیت تبدیل سوتین معمولی به دکلته را دارند.

سوتین شیردهی: سوتین‌های شیردهی یا پرستاری ازجمله انواع لباس‌زیرهای زنانه محسوب می‌شوند. این سوتین‌ها مناسب مادران شیرده می‌باشد تا بتوانند به‌راحتی به نوزادان خود شیر دهند.

سوتین کپسول دار: ویژگی این مدل سوتین‌ها وجود جریان هوا در سطح پستان می‌باشد که می‌تواند موجب جلوگیری از بیماری‌های پوستی شوند.

انواع لباس‌زیر ورزشی

افراد ورزشکار بهتر است در هنگام ورزش از لباس‌زیرهای مناسب و نخی استفاده نمایند.

انواع شورت

شورت‌ها دارای انواع مختلفی می‌باشند و هر یک از آن‌ها دارای جنس، کیفیت و ظاهر متفاوتی می‌باشند. هر یک از انواع مختلف شورت‌ها مناسب برای پوشیدن در زیر لباس خاصی می‌باشد. برخی از انواع شورت‌ها عبارت‌اند از:

شورت پادار: شورت‌های پادار یکی از انواع لباس‌زیر زنانه محسوب شده و شباهت زیادی به شورت‌های مردانه دارد. این شورت‌ها در قسمت ران هم دارای پارچه می‌باشد.

شورت هیپ هاگرز: این مدل از شورت‌ها مناسب شلوارهای فاق کوتاه می‌باشند؛ زیرا کش کمر آن روی باسن قرار می‌گیرد.

شورت گنی: شورتی‌های گنی یکی دیگر از انواع لباس‌زیر زنانه می‌باشد و بسیار موردپسند برای پوشیدن در زیر لباس‌های اندامی است. این مدل شورت‌ها تا بالای ناف را کامل می‌پوشانند.

شورت لامبادا: شورت‌های لامبادا مناسب برای پوشیدن در زیر لباس‌های تنگ هست زیرا از زیر لباس نمایان نیستند.

از دیگر انواع شورت‌ها می‌توان به مدل‌های تانگ، فرانسوی، برزیلی، جی استرینگ و… اشاره نمود.

انواع لباس‌ کاستوم

درواقع کاستوم نوعی طراحی لباس‌زیر زنانه می‌باشد که در آن از شخصیت‌های کارتونی یا واقعی الهام گرفته می‌شود.

انواع لباس‌خواب

لباس‌خواب یکی از انواع لباس‌زیر زنانه محسوب می‌شود. بدن در حالت خواب به بازسازی ارگان‌ها و دفع سموم می‌پردازد. در این حالت پوشیدن لباس‌خواب راحت و سبک می‌تواند این فرایند را تسریع کنید.

انواع مایو و بیکینی

مایو و بیکینی ازجمله انواع لباس‌زیر زنانه هستند که برای شنا و ورزش زنان مورداستفاده قرار می‌گیرند. بیکینی شامل شورت و سوتین می‌باشد و انواع مختلفی از آن وجود دارد.

جنس انواع لباس‌ زیر زنانه

 

جنس انواع لباس‌ زیر زنانه

 

جنس لباس‌زیر ازجمله موارد مهم و حائز اهمیت در هنگام خرید انواع لباس‌زیر می‌باشد. بهترین جنس برای انواع لباس‌زیر زنانه، نخی است زیرا مانع عرق کردن و رطوبت اضافی می‌شود. الیاف‌های گیاهی همچون پنبه و کتان نیز می‌توانند رطوبت بدن را جذب کرده و از ایجاد بوی بد و عفونت در بدن جلوگیری می‌کنند.

لباس‌زیرهایی که جنس پلاستیک یا الیاف مصنوعی دارند، می‌توانند ایجاد حساسیت کرده یا منجر به عفونت شوند.

پارچه مناسب برای انواع لباس‌ زیر زنانه

بهترین جنس برای پارچه انواع لباس‌زیر زنانه عبارت‌اند از:

  1.  پارچه از جنس پنبه
  2.  پارچه از جنس ابریشم و تور
  3.  پارچه از جنس ساتن پنبه‌ای
  4.  پارچه ارگانزا
  5.  پارچه فیلامنت
  6.  پارچه ویسکوز
  7.  پارچه پلی‌استر

نکات خرید انواع لباس‌ زیر زنانه

برای خرید لباس‌زیر زنانه دو نکته اصلی و مهم وجود دارد:

  1.  توجه به جنس لباس: باید نرم و راحت بوده و ایجاد حساسیت و بیماری نکند.
  2.  توجه به سایز لباس: اگر لباس‌زیر زنانه تنگ باشد موجب عفونت و بیماری شده و اگر گشاد باشد ظاهری زشت و ناپسند خواهد داشت.

سخن پایانی

زنان به علت سیستم بدنی پیچیده خود نسبت به مردها حساس‌تر می‌باشند و بیشتر در معرض انواع بیماری‌ها قرار دارند. انواع لباس‌زیر زنانه وجود دارد که همه خانم‌ها باید در هنگام خرید به نکات مهمی توجه نموده تا بهترین انتخاب را ازلحاظ جنس، کیفیت و سایز داشته باشند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط