/
/
انواع گن و بررسی نکات مهم هنگام خرید
برچسب ها

انواع گن و بررسی نکات مهم هنگام خرید

انواع گن

انواع گن ها از زمان‌های قدیم مانند لباس وجود داشتند که افراد برای زیباتر جلوه دادن اندام خود و لاغرتر به نظر رسیدن از آن‌ها در زیر لباس‌های خود استفاده می‌کردند. امروزه انواع گن‌ها در انواع مختلف وجود دارد که با توجه به کاربردشان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع گن

 

انواع گن

 

انواع مختلفی از گن‌ها وجود دارند که با توجه به نوع کاربرد هر یک از آن‌ها در دسته خاصی قرار می‌گیرند. برخی از انواع گن‌ها همراه با کاربردهایشان عبارت‌اند از:

گن‌ لاغری

این مدل از انواع گن‌ها را می‌توان به‌صورت روزانه و یا در مهمانی‌ها استفاده نمود.

انواع گن‌ بارداری

گن‌های بارداری یکی دیگر از انواع گن‌ها می‌باشند. زنان بارداری می‌توانند از ماه چهارم از این گن‌ها جهت کاهش درد ناحیه لگن و کمر و همچنین کاهش ترک‌خوردگی پوست شکم پس از زایمان استفاده نمایند.

گن‌ پس از جراحی

پس از برخی از جراحی‌ها پزشک به بیمار توصیه می‌کند که حتماً از انواع گن استفاده نماید. در برخی از موارد توصیه پزشک گن‌های لاغری می‌باشد. جراحی‌های همچون جراحی در ناحیه کمر نیازمند استفاده از گن می‌باشد. همچنین به بیماران دیابتی توصیه می‌شود برای جلوگیری از لخته شدن خون از گن استفاده نمایند.

انواع گن سوختگی

یکی دیگر از انواع گن، گن سوختگی می‌باشد. افرادی که دچار سوختگی درجه 2 یا 3 شده‌اند برای فرم دهی بهتر پوست بهتر است از گن‌ها استفاده نمایند.

همچنین بخوانید: گن ساعت شنی بهتر است یا گن لیزری؟

نکات مهم جهت خرید انواع گن

 

نکات مهم جهت خرید انواع گن

 

در هنگام خرید انواع گن بهتر است به نکات زیر توجه نمایید:

 1.  از انواع گن‌هایی استفاده نمایید که ویژگی گردش هوا و رطوبت را داشته باشد.
 2.  حداقل دو ناحیه از بدن شما را بپوشاند.
 3.  جنس باکیفیتی داشته باشد.
 4.  متناسب با قد و وزن شما باشد.
 5.  یکی از ویژگی‌های آن کاهش وزن باشد.
 6.  انواع گن‌ها باید از دولایه دوخته‌شده باشند. لایه درونی نرم و لطیف برای راحتی مصرف‌کننده و لایه خارجی محکم‌تر برای استحکام بیشتر گن باشند.
 7.  نوع طراحی گن‌های باید به‌گونه‌ای باشد که نواحی نامتناسب بدن را پوشانده و انحناهای طبیعی بدن را نمایان کند.
 8.  در طراحی انواع گن باید قسمت فاق را به‌گونه‌ای طراحی کنند که برای اجابت مزاج مصرف‌کننده راحت باشد.
 9.  یراق‌آلات قرارگرفته در انواع گن، باید تماماً از جنس فلز بوده و ضدزنگ باشد. همچنین در طول دوران مصرف مقاوم بوده و خم نشود.
 10.  علاوه برگردش هوا و رطوبت، باید به‌گونه‌ای طراحی‌شده باشد که موجب کمترین حالت تعریق بدن باشد. تعریق زیاد موجب کم شدن آب بدن و آسیب به کلیه‌ها می‌شود.
 11.  مقرون‌به‌صرفه باشد و بهترین اثرگذاری را نسبت به قیمت خود داشته باشد.

عوارض استفاده از انواع گن‌های لاغری با سایزهای بسیار کوچک

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی می‌باشید که تصور می‌کنند هر چه سایز گن‌ های لاغری کوچک‌تر باشد تأثیر بیشتری بر لاغر شدن دارد، سخت در اشتباه هستید. اگر سایز گن را متناسب قد و وزن خود انتخاب نکنید، می‌تواند خطرآفرین نیز باشد. سایزهای خیلی تنگ گن‌ها می‌تواند موجب بسته شدن عروق لنفاوی شده و ایجاد ورم و کبودی در ناحیه موردنظر کند؛ بنابراین در انتخاب انواع گن‌ها به سایز آن توجه زیادی داشته باشید.

سخن پایانی

در قدیم از گن‌ها بیشتر برای لاغرتر نشان دادن، پوشاندن نواقص و چربی‌های بدن و جلوه بیشتر انحنای بدن استفاده می‌شد. امروزه گن در انواع مختلف و در کاربردهای مختلفی وجود دارد که برخی از آن‌ها را در این مقاله بیان کردیم. در انتخاب انواع گن به نکات گفته‌شده، نوع کاربرد آن و سایز آن توجه کافی را داشته باشید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط