/
/
سایز لباس‌ زیر زنانه را چگونه اندازه‌گیری کنیم؟
برچسب ها

سایز لباس‌ زیر زنانه را چگونه اندازه‌گیری کنیم؟

انواع سوتین مناسب

دقت در سایز لباس‌ زیر زنانه هنگام خرید، اولین نکته‌ای است که باید به آن توجه کرد. شورت و سوتین از انواع لباس‌زیرها می‌باشند که دقت در سایز آن‌ها می‌تواند خرید مناسبی را برایتان به ارمغان بیاورد. اگر شورت انتخابی شما سایز نامناسبی داشته باشد، می‌تواند منجر به مشکلاتی همچون بیماری‌های ناحیه تناسلی یا عفونت، حساسیت‌های پوستی یا از فرم افتادن باسن شوند. همچنین در انتخاب سوتین باید توجه و دقت لازم را داشت تا سایز مناسب خود را خریداری نمایید. اگر سایز سوتین کوچک باشد، متوجه فشاری که به سینه‌هایتان وارد می‌شود و درد و ناراحتی آن خواهید شد. همچنین سوتینی که سایز شما نباشد به لباستان جلوه زیبایی نخواهد داد.

سایز لباس‌ زیر زنانه

در خرید لباس‌ زیر زنانه، شورت و سوتین نیازمند دقت بالایی می‌باشند و اگر سایز مناسبی را انتخاب نمایید، فشار کمتری به بدنتان وارد می‌شود. در این قسمت از مقاله به بررسی سایز شورت و سوتین مناسب خواهیم پرداخت.

سایز شورت مناسب

 

سایز لباس‌ زیر زنانه؛ سایز شورت مناسب

 

برای انتخاب سایز شورت مناسب، دانستن سایز کمر و باسن کافی می‌باشد. علاوه بر این بهتر است به نکات دیگری نیز توجه نمایید که به شما در انتخاب سایز مناسب لباس‌زیر زنانه کمک خواهد نمود. ازجمله:

 • کناره‌های شورت فشار به ران وارد نکند.
 •  کمر شورت تنگ نبوده و فشار وارد نکند.
 •  در هنگام خرید شورت‌های توری و لامبادا توجه نمایید که این نوع از شورت‌ها مناسب استفاده روزانه نمی‌باشند.
 •  وجود دارد.S, M, L, XL *برای سایز شورت‌ها سه سایز استاندارد
 •  در هنگام اندازه‌گیری سایز شورت توجه به‌اندازه دور کمر، اندازه قد یا طول شورت کافی می‌باشد؛ زیرا انواع مختلف شورت‌ها عموماً از جنس پارچه‌های کشی دوخته می‌شوند تا قابلیت کشسانی خوبی داشته باشند.

همچنین بخوانید: خرید انواع سوتین زنانه

 

سایز سوتین

 

سوتین

 

سایز سوتین به سه روش تعیین می‌شود:

 • سبک اروپایی
 • سبک آمریکایی
 • سبک فرانسوی

برای انتخاب سایز سوتین مناسب، توجه به دور سینه و زیر سینه کافی می‌باشد. دانستن یکی از سبک‌ها می‌تواند کمک بسیاری در انتخاب سوتین مناسب نماید. سبک اروپایی رایج‌ترین سبک می‌باشد و بر پایه اندازه دور قفسه سینه و دور سینه می‌باشد که نسبت این دو اندازه به هم‌اندازه کاپ را تعیین می‌کند.

برای به دست آوردن اندازه سوتین مناسب خود در سبک اروپایی، در ابتدا اندازه زیر سینه‌های خود در قسمت قفسه سینه را اندازه‌گیری نمایید و سپس عدد به‌دست‌آمده را گرد کنید. معمولاً اعداد زیر به دست خواهند آمد:

 •  برای افراد لاغر و نوجوان: 60
 •  برای افراد لاغر و جوان: 65-70
 •  اکثر خانم‌ها با وزن نرمال: 75-80
 •  برای افرادی که کمی اضافه‌وزن دارند: 85-90
 •  برای افرادی که چاق هستند: 100

این اندازه‌ها مربوط به دور سوتین شما می‌باشد و به‌ هیچ‌ عنوان تغییر نخواهد کرد. اندازه دور سینه با اندازه کاپ متفاوت بوده و باید اندازه کاپ را جدا محاسبه نمود.

سایز لباس‌ زیر زنانه و نشانه‌های سایز نامناسب سوتین

نشانه‌های سوتین که سایز شما نمی‌باشد عبارت‌اند از:

 1.  بندهای سوتین روی بدنتان جا انداخته و قرمز یا کبود شود.
 2.  بند پشتی سوتین به سمت بالا کشیده شود.
 3.  اگر سایز سوتین شما بزرگ باشد، روی سینه‌بندتان چروک می‌افتد.
 4.  اگر سایز سوتین شما کوچک باشد، قسمت بالای سینه شما از سوتین بیرون می‌زند.
 5.  اگر فنر زیر سوتین روی سینه شما قرار گرفت، نشانه کوچک بودن سوتین است.

سخن پایانی

در هنگام خرید لباس‌زیر باید توجه کافی به سایز لباس‌زیر زنانه داشته باشید. در صورت خرید سایز نامناسب بدنتان را تحت‌فشار و ناراحتی قرار می‌دهید و ممکن است در معرض انواع مشکلات و بیماری‌ها قرار بگیرید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط