/
/
بررسی نکات شستشوی لباس‌ زیر زنانه
برچسب ها

بررسی نکات شستشوی لباس‌ زیر زنانه

شستشوی لباس‌ زیر زنانه

لباس‌زیر نقش مهمی در بهداشت شخصی زنان و بیماری‌های عفونی مربوط به آن دارد. شستشوی لباس‌ زیر زنانه و ضدعفونی کردن آن‌ها باید با رعایت نکات بهداشتی و نکاتی که شاید برخی از زنان به آن بی‌توجه باشند. ازجمله لباس‌های بسیار مهم برای زنان که نقش مؤثری در بهداشت شخصی و بیماری‌های آن‌ها دارد، لباس‌زیر زنانه می‌باشد. لباس‌زیر به دلیل تماس مستقیم باپوست، پاکیزگی و تمیزی آن بسیار مهم می‌باشد. ناحیه تناسلی زنان مستعد عفونت و مبتلا شدن به انواع بیماری‌های قارچی می‌باشد. همچنین پستان‌های زنان که بسیار حساس بوده و باید مواظب سلامت آن‌ها بود. شستشوی لباس‌زیر زنانه در نظافت و بهداشت شخصی آنان بسیار تأثیرگذار بوده و باید به بهترین نحو ممکن شستشو صورت گیرد و تمام نکات ضروری برای یک شستشوی صحیح را رعایت نمود. در ادامه به نکات ضروری برای شستشوی لباس‌زیر خواهیم پرداخت.

شستشوی لباس‌ زیر زنانه با ماشین لباسشویی

 

شستشوی لباس‌ زیر زنانه با ماشین لباسشویی

 

لباس‌زیر به علت تماس مستقیمی که با نقاط حساس بدن زنان دارد، منبع باکتری و میکروب می‌شود. برای شستشوی لباس‌زیر زنانه تا جای ممکن نباید از ماشین لباسشویی استفاده نمود زیرا میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در لباس‌زیر به ماشین لباسشویی و لباس‌های دیگر منتقل می‌شود.

علاوه بر این لباس دیگر نیز دارای باکتری‌هایی می‌باشند که اگر لباس‌زیر زنانه با آن‌ها شسته شود به لباس‌زیر منتقل‌شده و موجب تحریک پوستی یا عفونت می‌شوند. اگر برای شستشوی لباس‌ زیر زنانه مجبور به استفاده از ماشین لباسشویی شدید، حتماً جدای از لباس‌های دیگر و با آب داغ آن‌ها را شستشو نمایید.

پس از شستشوی لباس‌زیر با ماشین لباسشویی، بلافاصله لباس‌ها را از ماشین خارج کرده و در آفتاب خشک نمایید؛ زیرا گذاشتن لباس‌های خیس در داخل ماشین لباسشویی موجب رشد بسیاری از باکتری‌ها می‌شوند. این باکتری‌ها می‌توانند موجب حساسیت شوند.

همچنین بخوانید: جنس لباس زیر زنانه

نحوه شستشوی لباس‌زیر زنانه

برای پیشگیری از عفونت‌ها از طریق لباس‌زیر، باید در شستشوی لباس‌زیر زنانه نکات زیر را رعایت نمود:

 1.  از شستشوی لباس‌زیر زنانه با سایر لباس‌ها خودداری کنید. بهتر است قبل از شستن آن‌ها را از سایر لباس‌ها جدا کنید.
 2.  بهتر است برای شستشوی لباس‌زیر زنانه از آب داغ استفاده نمایید. دقت کنید اگر جنس لباس‌زیر از الیاف مصنوعی بود، درجه آب باید کمتر باشد تا لباس گشاد نشود و الیاف آن آسیب نبیند.
 3.  شستشوی لباس‌زیر با صابون بهترین گزینه برای ضدعفونی کردن میکروب‌ها و باکتری‌ها می‌باشد.
 4.  از شستشوی لباس‌زیر زنانه با ماشین لباسشویی بپرهیزید؛ زیرا همان‌طور که گفته شد میکروب و باکتری‌ها هم از لباس‌زیر به ماشین لباسشویی و لباس‌های دیگر و هم از آن‌ها به لباس‌زیر منتقل می‌شوند.
 5.  در آبکشی لباس‌زیر زنانه دقت کافی را داشته باشید تا مواد شوینده از بافت لباس‌زیر کاملاً پاک شود. مواد شوینده می‌توانند موجب حساسیت و خارش شوند.
 6.  دقت کنید لباس‌زیرها هم‌رنگ را باهم بشویید تا ظاهر آن‌ها حفظ شود.
 7.  پس از شستشوی لباس‌زیر زنانه آن‌ها را در آفتاب خشک نمایید. آفتاب می‌تواند لباس را ضدعفونی کند. همچنین پس از خشک شدن آن‌ها را با اتو خشک نمایید تا کاملاً میکروب‌ها از بین رفته و لباس‌زیر تمیز شود.

بهترین شوینده برای شستشوی لباس‌ زیر زنانه

برای شستشوی لباس‌زیر زنانه، بهترین گزینه استفاده از صابون و پودر صابون است. استفاده از پودر لباسشویی برای لباس‌زیر زنانه نیازمند آبکشی بسیار دقیق می‌باشد زیرا موجب حساسیت و خارش و التهاب می‌شود.

برای شستشوی لباس‌های کودکان بهتر است از پودر صابون یا بچه استفاده کرد و سپس آبکشی نمایید. پوست کودکان بسیار حساس بوده و باید دقت کرد تا مواد شوینده بر پارچه لباس باقی نماند.

همچنین بخوانید: انتخاب لباس زیر زنانه مناسب

نکات مهم برای شستشوی لباس‌ زیر زنانه

برای شستشوی لباس‌زیر زنانه و استفاده از آن‌ها علاوه بر نکات گفته‌شده باید به نکات دیگری نیز توجه داشت تا نظافت به‌طور کامل رعایت شود. برخی از این نکات عبارت‌اند از:

 1.  شستشوی لباس‌زیر زنانه باید با آب گرم صورت گیرد.
 2.  از استفاده لباس‌زیرهای کهنه و قدیمی خودداری نمایید.
 3.  از مواد سفیدکننده مانند وایتکس برای شستشوی لباس‌زیر زنانه استفاده نکنید.
 4.  از شستشوی لباس‌زیر زنانه همراه با سایر لباس و لباس‌ زیر کودکان خودداری کنید. تا از انتقال میکروب‌ها از لباس‌زیر زنان به کودکان خودداری شود.
 5.  لباس‌زیرها را با دست شده و از شستشوی آن‌ها با ماشین لباسشویی خودداری کنید.

سخن پایانی

شستشوی لباس‌زیر زنانه و نظافت آن از نکات مهمی هست که رعایت آن زنان را از بسیاری از بیماری‌های عفونی مربوط به ناحیه تناسلی یا خارش‌های پوستی در زیر نقاطی که لباس‌زیر قرار دارد ایمن می‌کند. توجه به نکات گفته‌شده بسیار اهمیت داشته و بهداشت فردی را افزایش می‌دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط